NULL string(0) ""

Uchwała nr X/94/03Rady Gminy Nowa Wieś Wielkaz dnia 3 września 2003w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w związku z zamiarem zmiany granic sołectw Brzoza i Prądocin polegającej na włączeniu do sołectwa Prądocin osady Chmielniki.Na podstawie art. 5a w związku z art. 4a ust. 2 pkt 1. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zmianami )

Uchwała nr X/94/03
Rady Gminy Nowa Wieś Wielka
z dnia 3 września 2003


w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w związku z zamiarem zmiany granic sołectw Brzoza i Prądocin polegającej na włączeniu do sołectwa Prądocin osady Chmielniki.

Na podstawie art. 5a w związku z art. 4a ust. 2 pkt 1. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zmianami )


Rada Gminy Nowa Wieś Wielka

uchwala,  co następuje:

 

§ 1

 

Przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami sołectwa Brzoza i sołectwa Prądocin w sprawie zmiany granic sołectwa Prądocin i Brzoza, polegającej na włączeniu do sołectwa Prądocin z sołectwa Brzoza osady  Chmielniki.

§ 2

 

Ustalić następujący tryb i zasady przeprowadzenia konsultacji w sprawach określonych w § 1 uchwały:

1.      Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są stali mieszkańcy sołectw Brzoza i Prądocin, którzy w dniu przeprowadzenia konsultacji ukończyli 18 lat.

2.      Konsultacje odbywają się na wspólnym zebraniu wiejskim sołectw Brzoza i Prądocin, na którym mieszkańcy wypowiadają się w sprawie „ Czy jesteś za włączeniem osady Chmielniki do sołectwa Prądocin?”.

3.      Kalendarz czynności związanych z przeprowadzeniem konsultacji rozpoczyna swój bieg nie wcześniej niż po upływie 30 dni od dnia wejścia  niniejszej uchwały w życie.

4.      Wspólne zebranie wiejskie w sprawie przeprowadzenia konsultacji zostanie zwołane na wniosek Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka.

5.      Zawiadomienie o miejscu i czasie odbycia zebrania w sprawie konsultacji wywiesza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka i podaje do publicznej wiadomości poprzez rozplakatowanie co najmniej na 7 dni przed terminem zebrania.

6.      Wspólne zebranie konsultacyjne jest ważne jeżeli uczestniczy w nim co najmniej 20 osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

7.      Wspólne zebranie konsultacyjne wybiera  ze swego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego zebrania.

8.      Opinię w sprawie poddanej konsultacji mieszkańcy wyrażają w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów.

9.      Obsługę techniczną  Zebrania zapewnia Wójt Gminy wyznaczając pracownika urzędu, do którego obowiązków należy:

1)      sporządzenie listy obecności mieszkańców, która winna zawierać:

a)      nazwisko i imię,

b)      adres zamieszkania,

c)      pesel;

2)      sprawdzenie na podstawie listy obecności, czy wszyscy biorący udział w zebraniu są uprawnieni do wzięcia udziału w konsultacjach;

3)      spisanie protokołu , który  w szczególności winien zwierać:

a)      datę odbytego Zebrania,

b)      stwierdzenie ważności Zebrania,

c)      sposób przedstawienia przedmiotu konsultacji i przebieg dyskusji,

d)      wyniki przeprowadzonego głosowania,

e)      podpis przewodniczącego zebrania, z-cy przewodniczącego zebrania oraz protokolanta.

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Nowa Wieś Wielka.

§ 4

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 

Przewodniczący Rady

 

Franciszek Bizon

metryczka


Opublikował: Renata Sitek (20 maja 2005, 11:57:45)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2247